Site Hakkında

İnay Köyü (Ulubey/Uşak) Web Sitesi

Amacımız
Amacımız, köyümüzü Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Bunun yanında, uzaktaki köylülerimizin İnay hasretini de giderebilirsek ne mutlu bize…

 

Biz Kimiz
Bu site Trabzon’da yaşayan Erdal ÜSTÜNDAĞ ve ailesi tarafından hazırlanmıştır. Erdal ÜSTÜNDAĞ, İnay Köyü’nden eski ilkokul müdürü emekli öğretmen Veli ÜSTÜNDAĞ’ın oğludur.

 

Katkıda Bulunanlar

Bu sitede yer alan köyümüzle ilgili bilgilerin temininde (soyadı sırasına göre) Ethem ALPINAR, Süleyman AYDOĞDU, Mustafa BOZKURT, Gülperen GÜLTEKİN, Ramazan KAZANIR, Muammer SAKARYALI, Erdoğan ÜSTÜNDAĞ ve Veli ÜSTÜNDAĞ, bilgi, belge ve materyal göndererek katkıda bulunmuştur. Sitemizin gelişmesine katkılarından dolayı hepsine teşekkür ederiz.

 

İlgi Gösterenler

Bu sitenin inay.dostweb.com olarak yayına başladığı 01.02.2004 tarihinden beri siteyi ziyaret ederek, mesaj bırakarak, mail çekerek, telefon ederek veya yüz yüze görüşmelerde ilgilerini esirgemeyenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. İlgilenenlerin sayısı artık burada listelemeye yetişemeyeceğimiz kadar arttı. Bütün İnaylılara bu yakın ilgilerinden dolayı müteşekkiriz.

 

Yararlanılan Kaynaklar

Bu sitenin hazırlanmasında ilk olarak Veli ÜSTÜNDAĞ’ın daha önce hazırlamış olduğu bir rapordan faydalanılmıştır. Muammer SAKARYALI’nın kitabı yayımlandıktan sonra İnay Köyü hakkında daha geniş bilgilere ulaşılmıştır.

 

*** BAŞ, Ali, İnay Köyü Manzumesi, Vakıflar Dergisi, Cilt 14, 1991.
*** ERGİNER, Gürbüz, Uşak Halk Takvimi ve Meteorolojisi, A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü, (Doktora Tezi), Ankara, 1982.
*** ÖZÇELİK, Selahattin, “Temettuat Defterlerine Göre İnay ve Çevresinde İktisadi ve Sosyal Hayat”, 25-27 Ekim 2001. 21. Yüzyılın Eşiğinde Uşak Sempozyumu, C.1, s.259-275.
*** SAKARYALI, Muammer, İnais’ten İnay’a, Arkeoloji ve Sanat Yayınevi, 2005.
*** ÜSTÜNDAĞ, Veli, İnay Köyü Çevre İncelemesi, (Yayımlanmamış)