2006 Haberleri

İnay Köyü (Ulubey/Uşak) Web Sitesi

  Sünnet Düğünü
.
Gön: Uğur Atlas
30.12.06 
Ogullarimiz Atilla ve Fatihin 05.Ocak 2007 Tarihinde Colmar (Fransada) sünnet Töreni vardır. Tüm es ve dostlar davetlimizdir.
Ugur ve Nezire Altaş


  Bayramlaşma (Dernek)
.
Gön: Rifat Bıçak
31.12.06 
İnay ve Çevre Köyler Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu olarak tüm üyelerimizin ve köylerimizin kurban bayramını kutlar,yeni yılda sağlık ve mutluluklar dileriz.

NOT:Bayramın 4. günü saat 13.30″da dernek lokalimizde bayramlaşma gününe herkesi bekliyoruz.
Dernek Başkanı Rifat Bıçak


  İnay Yeni Yıl Takvimi
.
Gön: Tahsin Köse
27/12/06 
İnay Vicdan Hareketi 2007 yılı için takvim bastırıyor.

Köylülerimizin İnay ve çevresinin temiz kalması, zehirlenmemesi için verdiği mücadeleyi tanıtmak amacıyla için İnay vicdan hareketi, 2007 yılı takvimi hazırladı. Yılbaşı ve bayrama yetiştirilmeye çalışılıyor. Bayramda İnay’a gelenler İnay’da alabilirler.

Toprakladır işimiz,
Ekmeğimiz aşımız topraktan.
Ha zehirlemişsin, ha elimden almışsın.
İkiside açlık demektir, ölüm demektir bizim için.
Bunu iyi belleyesin.
Kefenlerimizi niye giydik sanıyorsun ?

2007 yılının Tüm İnaylılara ve ülke insanlarına soluyabileceği temiz hava, temiz toprak ve temiz su umudu olması dileği ile; nice yıllara ve nice bayramlara.
Selamlar.
Tahsin Köse – 27.12.2007


  Dernek Lokali
.
Gön: Rifat Bıcak
15.12.06 
İnay ve Çevre Köyler Kültür ve Dayanışma Derneğinin lokal işletmesi 04/12/2006 tarihi itibari ile 8211/2 Sokak, No:9/B adresinde yasal olarak faliyete geçmiştir. Tüm üyelerimize ve köylülerimize duyrulur.
Dernek başkanı Rifat BIÇAK


  2. Ekoloji Şenliği
.
Gön: inay.net
18.11.06 
Eşme, Sarıgöl, Alaşehir, Salihli ilçeleri ve köylerinde düzenlenen 2. Ekoloji Şenliği etkinlikleri kapsamında Kışladağ madeni hakkında bir toplantı düzenlenmiş ve köylülerimiz de bu toplantıya katılmışlar. Etkinlik hakkında Sarıgöl Kaymakamlığı web sitesinde ayrıntılı bilgiler bulunuyor.
http://www.sarigol.gov.tr/11.2006/kasim%20(16).htm


  Ulubey Kaymakamı
.
Gön: inay.net
14.11.06 
İlçemiz Ulubey kaymakamlığına atanan Sayın FATİH ÇOBANOĞLU”nun köyümüzden evli olduğunu öğrendik.
Bu görevin kendisine ve köyümüze hayırlı olmasını dileriz.

http://www.ulubey.gov.tr/kaymakam.htm


  Köyden Notlar
.
Gön: inay.net
14.11.06 
Kısa bir köy ziyaretinden notlar:

Köy meydanına (Kahve önünden taş köprü ve bakkallar yönlerine) parke taş döşemesi yapılmış.

Sağlık ocağı bünyesinde bir morg ünitesi kurulmuş.

İnay-Deredam ve İnay-Merdivenli mahalleleri yolları asfaltlanmış.


  Sünnet Düğünü
.
Gön: inay.net
14.11.06 
11.11.2006 tarihinde HERRENBERG”de sünnet düğünleri yapılan, Mustafa ve Duygu CUĞUL”un oğulları TUGAY ve BERKAY’a köylülerimiz adına sağlık ve mutluluktar dileriz.

İş dolayısıyla internetten uzak olduğumuz bir dönemde gönderilen bu mesajı yayınlamakta geç kaldık. Özür dileriz.


  DÜĞÜN (Kazanır Ailesi)
.
Gön: inay.net
30.10.06 
04-05 Kasım 2006 tarihlerinde köylümüz Köksal Kazanır”ın kızı Mürüvvet”in düğünü vardır. İnay Köyünde yapılacak düğüne bütün köylülerimiz davetlidir.


  BAYRAMLAŞMA
.
Gön: Rıfat BIÇAK
20.10.2006 
İnay ve Çevre Köyler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı tüm üyelerimizim ve köylülerimizin bayaramını kutlar sağlık ve esenlikler diler.

Bayramın 3. günü saat 14:30 da 8211/2 Sokak,
No: 9b adresinde bayramlaşmaya bekliyoruz.


  BAŞSAĞLIĞI
.
Gön: inay.net
02.11.2006 
Vefat eden köylümüz Fatma ŞEREF”e Allah”tan rahmet, tüm ŞEREF ailesine ve köylülerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.

14.10.2006 cumartesi günü hayatını kaybeden köylümüz Hasan KILIÇ”a Allah”tan rahmet, tüm KILIÇ ailesine ve köylülerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.


  Maç Fotoğrafları
.
Gön: inay.net
20.10.2006 
Köylümüz Seyfetin BIÇAK, yazın köyde düzenlenen Almanyadaki Köylülerimiz ile köyümüzdeki İnaylılar arasında oynanan maçın resimlerini göndermiş. Sizden gelen resimler sayfasına ekledik.

http://www.inay.net/007/index.html


  İzmir Fuarında Talipoğluna Tepki
.
Gön: Muammer Sakaryalı
17.09.06 
Dayanışma gününden dönüşte İnay’dan koştura koştura İzmir fuarındaki “İzmir Sanat”a geldim. Edebiyat sohbetleri kapsamında Tayfun Talipoğlu’nun söyleşine katılıp “Kışladağ altın madeninin resmi açılışının sunucu olan Talipoğlu’na, tavrının yanlışlığını, İnaylıların ve çevrecilerin sitemini, eleştirisini ilettim.
Bu görüşmeyle ilgili aşağıdaki haber 13.09.2006 tarihinde Özer Akdemir’in imzasıyla Günlük Enrensel Gazetesinde yayınlanmıştır. (M. Sakaryalı)

Talipoğlu’na altın madeni tepkisi
Televizyon sunucusu, “yol hikayecisi” Tayfun Talipoğlu’na çevreci tepkisi. Geçtiğimiz pazar günü kapanan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son günü Edebiyat Söyleşileri kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin ardından Talipoğlu’nun yanına giden bir grup çevreci, Talipoğlu’na Kışladağ’daki altın madeninin açılış töreninde sunuculuk yaptığı için eleştirilerini ve sitemlerini ilettiler.
Söyleşi sonrası kitabını imzalayan Talipoğlu’nun yanına giderek kendini tanıtan, yörelerindeki altın madenine karşı en kararlı duruşu sergileyen Uşak İnay köyünden Eğitimci-Yazar Muammer Sakaryalı Talipoğlu’nun da programlarında sıkça dillendirdiği şiirin “Bir varmış, bir yokmuş diye/ başlamayacak artık/masallar bu ülkede… Hep varmış/ hep varmış da/ Bizim gözümüzden perde/ Yeni yeni kalkmış” mısralarını anımsatarak, “Şimdi siz Kışladağ’da sunuculuk yaparak halkın gözüne yeni bir perde indirdiniz. Üstelik siz madenin resmi açılışını yapmadan 10 gün önce Eşme’de 2000 kişi siyanürden zehirlenmişti” dedi. Talipoğlu’nun zehirlenmelerin bakteriyel olduğunu savunan resmi açıklamayı tekrarlayarak belge istemesi üzerine Sakaryalı, zehirlenmelerin siyanürden kaynaklandığını kanıtlayan kan analiz sonuçlarını kendisine sunabileceğini iletti. Menemen Devlet Hastanesi’nde görevli olduğu öğrenilen Dr. Hüseyin Güven adlı bir vatandaş ise Talipoğlu’na, “Siz burada Nazım’dan şiirler okuyorsunuz, yurt ve toprak sevgisinden bahsediyorsunuz ama topraklarımızı mahveden insanlarla, şirketlerle omuz omuzasınız” eleştirisini yöneltince, Talipoğlu “Denizler mahvoldu, başka yerler mahvoldu onlara niye karşı çıkmıyorsunuz” diye yanıt verdi.
Dr. Güven’in Talipoğlu ile madenci şirket arasında bir çıkar ilişkisi olup olmadığını sorgulayan sözlerine sinirlenen Talipoğlu ise “Siz Alman vakıflarından para alıyorsunuz. Yoksa yıllardır bu köylülerin hareketi sürmezdi” diye bağırarak tepki gösterdi. Öfkesine hakim olamayan Talipoğlu, salondan masaya yumruğunu vurarak öfkeli bir şekilde ayrıldı.
Fuardaki tartışma ile ilgili görüştüğümüz İnaylı Eğitimci-Yazar Muammer Sakaryalı, “Talipoğlu’nun yol hikayeleri artık halkın, kadınların, dağın, sütün, havanın ve suyun yol hikayeleri değildir. Talipoğlu kendisini Tayyip Erdoğan’ın dinlediğini ve kendisinden akıl aldığını söyleyen, bir eski yol hikayecisidir” diye konuştu.


  Dayanışma Günü Etkinlikleri
.
Gön: inay.net
11.09.06 
10 Eylül 2006 Pazar günü düzenlenen “İnaylılar Dayanışma Günü” yemek, müzik, oyunlar ve konuşmalarla coşkulu bir şekilde kutlandı.
Köylülerimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe İzmirdeki köylülerimiz derneğin organize ettiği otobüsle geldiler.
Dayanışma gününde hep birlikte öğle yemeği (keşkek) yendikten sonra konuşmalar yapıldı, saz çalındı ve halk oyunları oynandı. Dayanışma gününde köylülerimiz başta siyanür problemi olmak üzere köy sorunlarını paylaşma imkanı buldular.
Düzenlenen törene Uşak milletvekili Osman COŞKUNOĞLU ile Uşak eski milletvekili Ural KÖKLÜ de katıldı.


  İnaylılar Dayanışma Günü
.
Gön: Sait AKÇAY
05.08.2006 
10 EYLÜL 2006 PAZAR GÜNÜ “İNAYLILAR DAYANIŞMA GÜNÜ”NE İNAY KÖYÜ DIŞINDA
YAŞAYAN TÜM İNAYLILARI BEKLİYORUZ.
İnay da yaşayan köylüler 10 Eylül 2006 tarihinde “İnaylılar Dayanışma Günü “etkinlikleri yapmaya karar verdiler. İnay köyü dışındaki tüm İnaylılarla ve dostlarla birlikte olmak istiyorlar.
Saat 11.de başlayacak etkinlikler katılanlara yapılacak ikramlar söyleşi ve müzik şöleni ile devam edecek.
Toprağını suyunu havasını korumaya çalıştığımız köyümüze ve geleceğimize sahip çıkmak için birlik ve dayanışmaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde tüm İnaylıları ve dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.
İnay Vicdan Hareketi sözcüsü Sait AKÇAY


  Dayanışma Gününe İzmirden gelişler
.
Gön: Ersin Özer
04.08.2006 
Köylülerimiz tarafından her yıl eylül ayının ilk haftası yapılarak gelenekselleşmesi düşünülen “İnaylılar Dayanışma Günü” 10 Eylül pazar günü İnay’da yapılacaktır.
Etkinlikler sabah saat 11’de başlayacak olup Türkiyenin ve Dünyanın
heryerinde bulunan İnaylılar ve İnay dostları davetlidir.
İzmirden gidişleri “İnay ve Çevre Köyler Kültür ve Dayanışma Derneği” organize edecektir.
Dernek Tel: 0.232.329 51 28


  İnaisten İnaya kitabı davası
.
Gön: inay.net
04.08.2006 
Köylümüz Muammer Sakaryalının “Arkeoloji ve Sanat Yayınları” tarafından yayınlanan “İnaisten İnaya” kitabı hakkında açılan ceza davası, şikayetçinin şikayetini geri almasıyla düştü.
Haberin devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

http://www.sesonline.net/php/genel_sayfa.php?KartNo=46882


  Mesaj Hatası (E. Durmaz)
.
Gön: inay.net
16/08/2006 
Emir Durmaz ismiyle gönderilen haber mailin içeriği okunamamıştır. Lütfen tekrar gönderiniz.


  Düğün (Şeref Ailesi)
.
Gön: A. Kahya
09/08/06 
26-27 Ağustos 2006 tarihlerinde yapılacak olan Sunay ile Nurettinin düğün törenlerine bütün köylülerimiz davetlidir. (Neşe _Cemil ŞEREF)

Davetiyeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.inay.net/haberresim/seref.jpg


  mevlit
.
Gön: EÜ-M. Demirci
08/08/06 
Geçen ay vefat eden ninemiz Mihriban AYDOĞDU için 13 Ağustos 2006 Pazar günü köyde mevlit okutulacaktır. Bütün köy halkımızı bekleriz.
(EÜ)


Bir süre önce vefat eden Hediye DEMİRCİ için 21 Ağustos 2006 tarihinde Köyde mevlut okutulup yemek verilecektir. Bütün köy halkımızı bekleriz.
(DEMİRCİ AİLESİ)


  Sünnet Düğünü
.
Gön: M. Demirci
02/08/2006 
Oğlumuz Nusret Emre Demirci’nin sünnet düğününe bütün köylülerimizi bekleriz. (LEYLA -MUHTAR DEMİRCİ)
TARİH:19 AĞUSTOS 2006
SAAT:19:30
YER: UŞAK ÖĞRETMEN EVİ


  Düğün (Bıçak Ailesi)
.
Gön: Vildan Bicak
18.06.06 
19 Ağustos 2006 tarihinde yapılacak olan Feride ile Tayfun’un düğününe bütün köylülerimiz davetlidir. (Bıçak Ailesi)

Tarih: 19 Ağustos 2006
Saat: 20:30
Yer: Can Düğün Salonu / UŞAK

Davetiyeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.inay.net/haberresim/bicak.jpg


  Eşmedeki analiz sonuçları
.
Gön: Savaş Aşkın
24.07.2006 
Haber7.com sitesinde Eşmede yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili tahlil bilgileri bulunuyor.
Habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=172159


  Bölge Haberleri
.
Gön: M. Sakaryalı
17.07.2006 
Uşak ili ile ilgili haberlerin yer aldığı usak.tv isimli sitenin Eski Site ve Yeni Site linkleri altında köyümüz ve çevresiyle ilgili haberler bulunuyor.

http://www.usak.tv

http://www.usak.tv/eski/index.asp


  Toplantı ve Gösteri
.
Gön: EÜ
16/07/2006 
Kışladağ altın madeninin açılışı öncesinde köylülerimiz bir kez daha çevre sağlığına vurgu yapmak için 10 Temmuz günü köy meydanında bir toplantı düzenledi. Açılışın yapıldığı 11 Temmuz günü kadınlı erkekli köylülerimiz Uşak-Eşme karayolu üzerinde protesto gösterisi düzenledi.

Konuyla ilgili ulusal basın organlarında çıkan haberlerden bazılarını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=192707

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=42856

http://www.haberler.com/haber_399401.asp


  BAŞSAĞLIĞI
.
Gön: EÜ
16/07/2006 
Köylümüz Muharrem Başaran İzmirde vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve köylülerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Bir süredir rahatsızlığı bulunan ninemiz, Mehriban AYDOĞDU, 08/07/2006 günü vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bir süredir rahatsız olan Köylümüz Şükrü SERT 29.06.2006 günü vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve köylülerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.


  Basında İnay
.
Gön: EÜ
25.06.2006 
25 Haziran 2006 tarihli Hürriyet Gazetesinin Pazar ekinde İnay ve çevre köyleri içeren “Uşakta Altına Hücum” başlıklı bir haber-inceleme yayınlandı.
Hürriyet Pazar ekinin kapağından duyurulan ve ortasında iki sayfa halinde yer alan haberin birinci kısmında Kışladağ madeni civarındaki köylülerle röportajlar veriliyor. Haberin ikinci kısmında ise İnay köylüleri ile röportajlar ver alıyor.

Haberin birinci kısmına şu linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/4639464.asp

Haberin ikinci kısmına şu linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/4639465.asp


  Almanya İnaylılar Gecesi
.
Gön: İlker Güllü
15.05.2006 
Gecen yıl olduğu gibi bu yıl da yurtdışındaki köylülerimiz Almanya’da İnaylılar Gecesi düzenliyorlar.
Tarih olarak Temmuz ayı ortaları düşünülüyor.
Yurtdışında yaşayan köylülerimizin bu eğlenceye katılmak konusundaki düşüncelerini, gece hakkındaki görüşlerini ve tarihin uygunluğu konusundaki fikirlerini organizasyonu yapan Güllü ailesine iletmesi bekleniyor.
Aşağıdaki linke tıklayarak görüşlerinizi iletebilirsiniz.

http://www.inay.net/almanya.php


  Dernek Banka Hesap No
.
Gön: Ersin ÖZER
28.03.2006 
İnay ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne yapılacak bağış ve yardımlar ile üyelik aidatı ödemeleri İş Bankası Çiğli Şubesi 3431 – 562770 no.lu dernek hesabına gönderilebilir. Hesaptan havale talimatı şeklinde yapılan havalelerden ücret alınmamaktadır.
Dernek Tel: 0.232.329 51 28


  Trafik Kazası
.
Gön: EU
28/05/2006 
Maalesef köyden acı bir haber aldık. Ulubey-Uşak karayolunda köyümüzden Oral ailesi kaza geçirmiş. Üç aracın çarpıştığı kazada Muharrem Oral ve Yaşar Bulut olay yerinde, yaralanan Hanife Oral ise hastanede vefat etmiş. Araçlarda bulunan Ramazan Oral, İbrahim Algül, Ayşe Aras, Timur Çelik, Zeki Algül, Yılmaz Doruk ve Hande Gezen yaralı olarak hasteneye kaldırılmışlar.
Bu elim kazada vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Köylülerimize sabırlar dileriz.
……
Kaza ile ilgili habere linkten ulaşabilirsiniz.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=A00E874B&date=28Mayis2006


  İzmirde toplantı
.
Gön: Av. Tahsin Köse
04.06.2006 
4 Haziran 2006 günü EGEÇEP VE ELELE Hareketinin organize ettiği Bergama-Çamköy de düzenlenen Çevre günü buluşmasına köylülerimiz de katıldı.

Milliyet Gazetesinde yer alan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.milliyet.com.tr/2006/06/06/ege/axege02.html


  İnaylılar Ankarada
.
Gön: Av. Tahsin KÖSE
02.06.2006 
İnay vicdan hareketinin düzenlediği Ankara programıyla İnay köylüleri sesini duyurdu. 10.500 kişinin “siyanür ile altın üretimini durdurun” istemli dilekçesini TBMM, Cumhurbaşkanı ve CHP genel başkanlığına verdi. Ankaradaki yürüyüş ve basın açıklaması 01.06.2005 tarihli Hürriyet, Sabah, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel ve Takvim gazetelerinde yer aldı.
31.05.2006 akşam haberlerinde NTV, TGRT, Ulusal Kanal, Show TV ve Kanal 7 televizyonlarında yer aldı. Anıtkabir ziyareti ile program sona erdi.
Ankarada bize kucak açan, ev sahipliği yapan Jeoloji Mühendisleri Odası başkan ve yöneticilerine, üyelerine bu sıcak ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. — Av. Tahsin KÖSE
——-
Ankaraya giden köylülerimizin Ankara programı ve yapılan toplantı hakkında Jeoloji Mühendisleri Odası web sayfasında haber ve fotoğraflar yer alıyor. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.jmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=728


  Geçmiş Olsun
.
Gön: EÜ
20.05.2006 
Dedem Süleyman Aydoğdu ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Şuanda durumu iyi. Biran önce sağlığına kavuşmasını bekliyor, acil şifalar diliyoruz.
——–
Köylümüz Mehmet Yurdakan’ın ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini ziyaretçi defterimize yazılan mesajlardan öğrendik. Umarız biran önce sağlığına kavuşur. Kendisine tüm köylülerimiz adına acil şifalar dileriz.
——–
Köylümüz Yüksel Şeref Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ağır bir amaliyat daha geçirdi. Tedavisine devam edilmektedir. Kendisine tüm köylülerimiz adına acil şifalar dileriz.


  Basında İnay
.
Gön: EU
02.06.06 
Hürriyet Gazetesinde Ankaraya giden köylülerimiz hakkında çıkan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4504023.asp?sd=2


  Uşakta toplantı
.
Gön: Tahsin KÖSE
3.4.2006 
Siyanürle altın üretilmesinin çevreye zarar vermesine karşı köylülerimizin verdiği mücadeleyi duyurmak için 1 Mayıs günü Uşak’ta yapılan mitinge köylülerimiz kefenlerini giyerek katıldılar. Avukat Tahsin KÖSE İnaylılar adına bir basın açıklaması yaparak sürdürülen davayı anlattı. Açıklamasında “Bu yöntemle maden çıkarılmasıyla Ulubey ve çevresinde yeraltı suyu kuruyacak, ağır metaller ve siyanür, toprağa, suya, havaya geçerek insan yaşamını ve doğayı yok edecek. O yörede yaşayan 40.000 insan ve gelecek nesilleri başta kanser olmak üzere çeşitli hastalıklardan etkilenecek. Köylülerimiz bunu bildikleri için kefenlerini giydiler, sesimizi duyun diye çanlarını çalıyorlar.
Bu dava yöre insanının yaşam kavgasıdır. Hiçbir siyasi görüş ve partinin etkisinde, güdümünde değildir, olmayacaktır. Felaket senaryosu çizmiyoruz. Bilimsel gerçekleri açıklıyoruz. Bu haklı ve onurlu mücadelemizde tüm halkımızı yöre köylülerinin başlatmış olduğu mücadeleye katkıda bulunmaya çağırıyoruz. Hepimizin geleceği için gelin bir olalım.” dedi.
————
Ayrıca Ulubey Asl. Ceza. Mah.2005/50 E.sayılı yola tecavüz davasında 2 mayıs 2006 günlü duruşmada maden şirketinin beraatlerine karar verildi. Karar temyiz edilecek. Av.Tahsin KÖSE


  BAŞSAĞLIĞI
.
Gön: M. Sakaryalı – R.Bıçak – L. Özyurt
16.04.2006 
Köylümüz Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nazmi Safa’nın eşini kaybettik. Güzel insan Hemşire Gönül Safa’nın hastalanarak genç ve erken yaşta aramızdan ayrılmasının acısı çok büyük. Işığı bol olsun. Sevgili Nazmi Safa’ya başsağlığı ve güçlü olmasını diliyoruz. Hepimiz sonluyuz, yaşama sarılmaktan başka çaremiz yok. Allah rahmet etsin.
———-
Köylümüz Kemal VATANDAŞ’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, Vatandaş ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
———-
Köylümüz Şükrü Diker’in eşi Halime Diker 09 Nisan günü vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.


  Keşkek Günü
Menemen
Gön: Rıfat Bıçak
20.04.2006 
İnay ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 14 Mayıs 2006 Pazar günü Menemen Zirai Araştırma Enstitüsünde yapacağı “Keşkek Günü” pikniğine herkes davetlidir.


  İnaisten İnaya Kitabına Dava
.
Gön: Muammer Sakaryalı
09.03.2006 
“İnais’ten İnay’a” kitabının “Cumhuriyeti Kuranlar Daha Özgüvenliydi” bölümünde basın yoluyla hakaret olduğu iddiasıyla Hakkı Vural tarafından dava açıldı. İlk mahkeme 17.4.2006 günü İzmir’de yapılacak.


  Çanakkale Gezisi ve
Menemen Keşkek Günü
Gön: Mehmet Yıldırım – Rıfat Bıçak
26.03.2006 
İnay ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nden iki etkinlik:
>>> 15-16 Nisan 2006 tarihlerinde Çanakkale’ye gezi düzenleyecektir.
>>> 14 Mayıs 2006 Pazar günü Menemen Zirai Araştırma Enstitüsünde keşkek günü pikniği yapılacaktır.
Herkes davetlidir. Katılmak isteyenlerin derneğe müracaat etmeleri gerekmektedir.
Dernek irtibat numarası: 0.232.329 51 28


  Dernek Banka Hesap No
.
Gön: Ersin ÖZER
28.03.2006 
İnay ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne yapılacak bağış ve yardımlar ile üyelik aidatı ödemeleri İş Bankası Çiğli Şubesi 3431 – 562770 no.lu dernek hesabına gönderilebilir. Hesaptan havale talimatı şeklinde yapılan havalelerden ücret alınmamaktadır.


  Geçmiş Olsun
.
Gön: Muammer Sakaryalı
28.03.2006 
Köylümüz Yüksel Şeref Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ağır bir amaliyat geçirdi. 27.03.2006 günü taburcu oldu. Tedavisine Kuşadası’ndaki evinde devam edilmektedir. Kendisine tüm köylülerimiz adına acil şifalar dileriz.


  Dünya Su Günü
.
Gön: Muammer Sakaryalı
25.03.2006 
22 Mart 2006 günü İnaylılar, İzmir’deki “Dünya Su Günü” etkinliğine katıldı. Köyün suyunun altın madeni işletmeciliği nedeniyle kurumamasını, zehirlenmemesini istediler. Köylülerimiz çanları ve kefenleriyle basının ve kamuoyunun ilgi odağı oldu. EGEÇEP, ELELE hareketi, TMMOB vb. kuruluşlar köylülerimize destek verdi.


  Egeçep
.
Gön: Necati ERGÜN
27.03.2006 
Egeçep (Ege Çevre Platformu) 25.3.2006 Cumartesi günü saat 13.30’da Uşak Öğretmenevinde bilimsel bir söyleşi düzenledi. Toplantıya köylülerimiz yoğun ilgi gösterdiler.
http://www.bugday.org/article.php?ID=1015


  Resmi Gazete
.
Gön: Erdal Üstündağ
05.03.2006 
01.03.2006 tarihli Resmi Gazete’de “Uşak İli, Ulubey İlçesi, İnay Köyü, Kır Mevkiinde Bulunan Bazı Taşınmazların Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından Kamulaştırılması Hakkında Karar” yayımlandı.
http://rega.basbakanlik.gov.tr/Eskiler/2006/03/20060301-9.htm


<<< 2007 Haber Arsivi